Eesti Hobikrossiklubi

EHK2 karikavõistluste

EHK2 karikavõistluste eelviimane etapp toimus Rakvere lähedal, Pikametsa krossirajal. Võistlusele eelnevalt registreerus 202 võistlejat, kellest laupäeval vaid loetud võistlejad kohale ei jõudnud. Publikuhuvi oli samuti märgatav Eesti motorkossi maastikku arvestades ja päeva tipphetkeks täitus publikuala rõõmsate fännidega.

Hommik algas aga 50cc pisikeste võistlejte sõiduga kus Marken Sonn näitas parimat kiirust mõlemas sõidus. Teise koha võttis kohaliku maakonna võistleja Kregor Raal Sõmeru Motoklubist ja kolmandaks pressis end Roland Kangur.

Veidi suuremad poisid kihutasid rajale aga juba 65cc tsiklitega ja siin domineeris Martin Markus Ansi, võttes mõlemast sõidust maksimumi. Teise koha viis Sõmeru klubisse taas Evar Mark, edestades Rayan Tahk u.

Lasteasrvestuse suurimas, Arctic Sport 85cc klassis võidutses Rasmus Näär. Poodiumi teisele astmele tõusis Jakob Burmann ja kolmanda positsiooni kindlustas Oliver Saar.

Naised/EVO/MX60 ühisstart oli järgmine lähetus ja vanakooli tsiklite(EVO) klassis astus üles Peeter Koval juunior, kes siit ka üldvõidu noppis. EVO klassi teine koht läks Janek Lootusele ja kolmandaks võitles end Indrek Lindpärg. Vanimate, MX60 arvestuses tegi puhta töö legendaarne Valdur Kahro. Teine koht Petri Tuukanen ja kolmas koht Jyri Taskinenile. Naiste vaieldamatu parim oli Martha Koort, teine Mary Elisabeth Vainrauh ja kolmas Sthella Toomela.

MX Zero ehk algajate ja rahvasportlaste klassis selgitati esikoht teise sõidu lõpuks kui Aksel Laugen piisavalt punkte kogus. Teise koha võttis viimase sõidu võidu ja maksimumpuntidega Eduard Transtok. Ning sama taktikaga noppis kolmanda koha endale Ivar Viisu.

Kassi Auto MX X arvestuses võistlevad edasijõudnud harrastajad ja siin on tulemused ettearvamatud. Pikametsa etapil tegi parima esitluse Kaser Kopti edestades teise koha saavutanud Fredi Kostikovi ja kolmanda koha meest, Kevin Villandit.

Jakdisain MX40/50 veteranid kahes vanuseklassis on eelmise aasta karikavõitja Asko Lihtsa päralt. Hea vorm ja omaaegsed kogemused tõid võidud mõlemast sõidust veenva eduga. Teise koha võttis endale Avo Ärm ja kolmandale kohale tõusis stardikurvis kukkumise läbi elanud Janis Kaljas. MX50 arvestuses võidutses Sõmeru Motoklubi võistleja Meelis Valdmets, edestades vastavalt Aivo Rabbi ja Vesa Lindholmi.

MX AMA arvestuses võistlevad amatöörsportlased näitavad korraliku kiirust ja sõidutehnikat. Sel korral üllatas Martin Kotkas ja võttis mõlemast sõidust võidud. Teine koht Sander Pihlakas ja kolmas Ken Erik Rätsepp. Klassi nimisponsor GunnMotocrossService autasustab klassi parimaid igal etapil motokrossirehvidega.

 

Jäägri Villa MX Pro/Juunior stardis oli Priit Rätsep hooaja parimas hoos. Kunagisel kodurajal veenva esitluse teinud ja maksimumpunktid võtnud Rätsep viis endaga ka 500eurose Jäägri Villa auhinnaraha. Teise koha ja 300eurose preemia kindlustas endale Kaarel Tilk, edestades Egert Pihlakut. Juuiorite arvestuse esikoht läks Tristan Uigale, teine koht Gregor Kuusk ja kolmas Mikk Martin Lõhmusele.

EHK2 Karikasarja finaaletapp, Saku Staadionikross, toob Teie ette põneva võistlusformaadi ja Privoi oü 3000 euro suuruse peaauhinna. Päeva kiireimas stardis toimub neli sõitu millest kaks viimast on sprindid, mille alusel selgub Staadionikrossi tiitlivõitja.

Täname Pikametsa krossiraja töökat kollektiivi ja kohtumiseni juba 11.oktoobril Saku Motokeskuses!