Liivakuningas

Eesti Liivakuningas on Eesti Hobikrossiklubi poolt 2012 aastal loodud tiitel ja kujutab endast motokrossivõistlust parima võistleja selgitamiseks liivarajal. Eesti Liivakuninga selgitamine toimub iga hooaja esimesel EHKK etapil, tavapäraselt aprilli kuus nii pea kui ilm lubab. Eesti Liivakuninga tiitliga kaasneb ka kopsakas auhinnaraha milleks on Kenomer OÜ nimelised tuhat eurot.
.
Eesti Liivakuningas 2021 on Karel Kutsar
Karel Kutsar võidutses taaskord ja võisteldi kolmesõidulises sprintidest koosnevas formaadis kus teise poodiumiastme hõivas Johannes Nermann ja kolmanda Andero Lusbo. Võistlus toimus erakorraliselt 14.augustil seoses covid piirangute kehtestamisega.
.
.
.
.
.

Võistlus sai teoks sel korral 3.oktoobril 2020 seoses covid pandeemiaga. Võisteldi taas kolmesõidulises formaadis ja tiitli võttis #132 Karel Kutsar. Teine koht Hardi Roosiorg ja kolmas Hans Priidel, kaasa lõid veel Egert Pihlak, Martin Michelis, Kairo Katkosilt, Kaarel Tilk, Tanel Rauk, Samppo Rainio, Jüri Triisa jpt.
.
Vaata Videokokkuvõtet siit!
.
.
Eesti Liivakuningas 2019 on Karel Kutsar
Võistlus toimus 14.aprillil Saku-Männiku krossirajal ja taas kolmesõidu formaadis kuhu oli uuendusena lisatud ka Joker Lane ehk eraldi rajaosa mida tuli läbida üks kord igas sõidus. Põnevust jätkus terveks päevaks ning lõpuks võttis võidu ning esimest korda ajaloos 1500eurot auhinnaraha Karel Kutsar, kes on nüüdseks esimene kolmekordne Eesti Liivakuningas.
.
.
.
2018 Eesti Liivakuningas on Hardi Roosiorg.
Võistlus toimus 28.aprillil Saku- Männiku krossirajal ja maha peeti taas kolm põnevat võistlussõitu. Kui hommikul oli parimas hoos Priit Rätsep kes võitis ka avasõidu siis teises sõidus tundus ülekaaluka võidu võtvat Gert Krestinov, kuid kahjuks jäi tsikkel ring enne lõppu raja äärde. Insident lõi taas olukorras kus viimasesse sõitu mindi võrdsete punktidega ja taas Krestinovi juhtimisel. Kuid sel korral võttis sõiduvõidu Roosiorg 6 sekundiga Rätsepa ees mis andis ka tiitlivõidu. Teisele kohale tuli tugeva sõiduga Rätsep ja kolmandaks tõusis vigastusest comebacki tegev Indrek Mägi. Lisaks eelmainituile pakkusid konkurentsi veel Rene Ranniko, Matiss Karro, Niko Kalatie, Hans Priidel ja palju nimekaid võistlejaid.
.
2017 aasta Eesti Liivakuningas on Priit Rätsep.
Võistlus leidis aset EHKK karikavõistluste avaetapil Saku-Männiku krossirajal 8.aprillil kus sõideti taas kolme võidusõidu formaadis. Liivakuningat krooniti juba kuuendat korda ja konkurentsi pakkusid teisele kohale tulnud Karel Kutsar kellel Liivakuninga tiitleid on varasemast ajast kaks, Indrek Mägi, Erki Kahro, Johannes Nermann, Kristjan Rätsep ning hulgaliselt külalisi Soomest.
.
Videokokkuvõte kuuendast Liivakuninga võistlusest
.
.
112016 aasta Eesti Liivakuningas on Harri Kullas.
Võistlus leidis aset EHKK karikavõistluste hooaja avavõistlusel Saku-Männiku krossirajal 9.aprillil ja tegu oli viienda Liivakuninga tiitlivõistlusega. Samuti kujunes tiitlivõistlus kõige konkurentsi rohkemaks Liivakuninga ajaloos kus kaasa lõid lisaks Kullasele, Tanel Leok(2.koht), Karel Kutsar(3.koht), Priit Rätsep, Gert Krestinov, Indrek Mägi, Aigar Leok ja veel paljud kohalikud tippsportlased. Võistlus toimus taas kolmesõidulises formaadis ning pakkus üht aegade põnevamat motokrossi lähiajaloos.

Galerii
.
12047193_907709956011981_3306754460935902839_n

2015 aastal võttis Liivakuninga tiitli Karel Kutsar
Võistlus toimus 3.oktoobril Saku-Männiku krossirajal ja esmakordselt sõideti põnevat kolme sõidulist formaati.

Videokokkuvõte neljandast Eesti Liivakuninga võistlusest

.
.
.
.

Harri Kullas

2014 aastal võttis Eesti Liivakuninga tiitli Harri Kullas
Võistlus toimus Maardu krossirajal ja konkurentsi pakkusid taas tugevad võistlejad nagu Priit Rätsep, Indrek Mägi, Karel Kutsar jt.

Videokokkuvõte kolmandast Eesti Liivakunni võistlusest

Galerii
.
.
.

rsz_juss_laansoo

2013 aastal läks Eesti Liivakuninga tiitel Juss Laansoole
Võistlus toimus Viieristi krossirajal, Saaremaal ja seal olid Jussi konkurentideks eelmise aasta tiitlikaitsja Karel Kutsar, Andero Lusbo, Heido Havam jt.

Videokokkuvõte Saaremaal toimunud teisest Eesti Liivakunni võistlusest

Galerii
.

Karel Kutsar

2012 aastal võitis esimese Eesti Liivakuninga tiitli Karel Kutsar
Võistlus toimus Maardu krossirajal ja konkurentsi pakkusid veel Indrek Mägi, Erki Kahro, Juss Laansoo, Andero Lusbo jne.

Videokokkuvõte esimesest Eesti Liivakunni võistlusest

Galerii