Eesti Hobikrossiklubi

Rakvere Galeriid ja uudisnupud

Laupäeval, 9.septembril võõrustas EHKK karikasarja Rakvere külje all asuv Pikametsa

krossirada. Päev pakkus palju konkurentsitihedat võidusõitu krossirajal ja ka mudilaste rattarajal, samuti väisas üritust kena hilissuve ilm. Pikametsa Motopargi meeskond oli valmistanud ette võistlusraja mille väärilist on pea võimatu leida ja millel võistlemine on vaid puhas rõõm.

Päeva avastardi võit läks Kaupo Õnne taskusse, teisena ületas finishijoone Läti võistleja Estere Miglane ja kolmandana Pertti Salonen Soomest. Teises stardis vedas aga tehnika alt esimese sõidu võitjat Õnne t ja siit sai tuule tiibadesse Miglane, ületades finishijoone esimesena. Teiseks tõusis üldarvestuses Celiin Jõesaar ja kolmandaks Jost Lootus. Klasside põhiselt läks Naiste arvestuse võit Lätti, Miglanele, teine koht Jõesaar ja kolmas Mirell Tarvis. Retro parim sel korral Kristo Saar, teine Juku Saar ja kolmas Enno Kartus. EVO arvestuses esikohal Jost Lootus, teine Janek Lootus ja kolmas Kalev Kallas. MX60 parim Toivo Ilves, teine Pertti Salonen ja kolmas Madis Pool.

Arctic Sport 85AMA stardis võidutses Jakob Burmann, edestades Marten Ausi ja Kristofer Tootmaad.

MX Y ehk uustulnukad ja algajad klassis pole selge midagi enne finishit. Ja ka sel korral üllatasid esikolmiku kohad haaranud võistlejad teise sõidu tulemustega kui poodiumi kõrgeima astme võttis Mattis Kangur, vastavalt Magnus Piiri ja Ralf Gramakovski ees. Auhinnatud esikolmik tagas heade tulemustega endale edasiliikumise kiiremasse klassi järgmiseks etapiks.

Veterenid ehk täna MX40/50 sõidus oli võitmatu Jako Tsäko, Janis Kaljase ja Ain Klettenbergi ees. Eelpool nimetatud mehed olidki MX40 arvestuse esikolmik ja MX50 arvestuses parim Hans Mäkela Soomest, edestas Meeles Valdmetsa ja Raul Orumaad.

MX X harrastajate stardis Karl Valem, viies kindlad sõidu ja etapivõidu ning tagades sellega endale edasiliikumise kiiremasse klassi. Teisel kohal lõpetas Ahti Tull ja kolmandal Maarek Miil.

MX15/30 ühistardi võidud noppis MX15 klassi Sten Kevin Toomela, teiseks tõusis Gren Laht ja kolmandaks Ragnar Laak. MX30 arvestuse parima tulemuse eest hoolitses Mati Nuut, edestades vastavalt Raido Elbingit ja Siim Ihatsit.

   Päeva „publikukomm“ Jäägrivilla MX Pro/MX A stardis haaras liidriohjad Gert Krestinov, kellele peatselt surus kandadele Karel Kutsar. Umbes poole sõidu peal leidis Kutsar koha möödumiseks ja viimistles finshi enda kasuks. Teises stardis läks juhtima Kairo Katkosilt, peatselt möödus hetkeks Kutsar, kuid siis taas Katkosilt. Katkosilti ja Kutsari võitluse keeras enda kasuks Krestinov, kui tal õnnestus mööduda mõlemast korraga.Järgmiste ringide jooksul teist kohta Katkosilt lihtsalt ei loovutanud. Niimoodi jätkati mitmeid ringe kus Kutsar otsis kohti möödumiseks ja samal ajal üritas Erki Kahro olukorrast maksimumi võtta. Päeva lõpuks võit ja Jäägri Villa 500eurot Gert Krestinovile, teine koht ja Jäägri Villa 300eurot Karel Kutsarile ja kolmas koht ning Jäägri Villa 200eurot Erki Kahrole. MX A arvestuse parimad oli vastavalt Robin Raudsepp, Karl Kiil ja Marko Moorits.

Team Cup 2023 juhib peale eelviimast etappi Motoworks Team, edestades Team Kassi Auto ja Team Estonia t.

EHKK karikasari tänab toetajaid ja kõiki ürituse külastajaid ning kohtub teiega juba 7.oktoobril Saku Staadionikrossil kus mängus Baltikumi suurima auhinnaraha, PRIVOI 3000 esikohale ja kogu fondis on 4600eurot auhinnaraha! Kohtumiseni Sakus!

Motostart Photgraphy

Aivar RS